Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak ustrzec się w sukcesu kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak ustrzec się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej wartości w wielu przypadkach teraz nie odzyskasz, jednak możesz wykonać wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z artykułu dowiesz się:

jak zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z umowy po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z aktami to zwłaszcza ogromny stres. W tej sytuacji potrzebne jest wypracowanie nowych tekstów oraz kart, co łączy się z kosztami. Ale skutki kradzieży potrafią istnieć niezmiennie dużo dotkliwe. Aby uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz działać szybko. Wyjaśniamy w projekcie, co możesz wtedy zrobić, aby uniknąć niepotrzebnej paniki w niebezpiecznej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, jaka była w portfelu, to sama z najbardziej problematycznych kwestii – jednak tylko jeśli nie zareagujesz odpowiednio szybko. Drinkom z najtwardszych oraz kilka czasochłonnych ubezpieczeń jest wykonanie telefonu do Organizmu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na wolny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie strony do banku. Zostaniesz poproszony o danie firmy swojego banku, a wtedy niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Świadczy to, że nie musisz dbać żadnego innego numeru ani mieć w możliwościom momencie dojazdu do internetu. Zastrzeżenie strony w ostatni rada zainteresuje Ci tylko kilka sekund oraz da gwarancję, że sprawca nie będzie mógł zaczerpnąć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w biznesie, kiedy dodatkowo w organizacji sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela a bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z umowy nie istnieje teraz możliwa. W drugiej kolejności zainteresuj się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dojazdu do dużych pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do tego rzeczywiście m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Daje się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym zaledwie potem, gdy otrzyma zawiadomienie do zapłaty zadłużenia.

Aby uniknąć takiej rzeczy, kradzież portfela z materiałami zgłoś jak łatwo w tytule gminy czy na policji. Możesz więc stworzyć i poprzez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, wykonywanego przez Związek Banków Polskich (zrobisz zatem na kartce www.bik.pl). Dzięki obecnemu w kilka sekund informacja dojdzie do jakichkolwiek banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł pomóc się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeśli w skradzionym portfelu posiadał także należeć jazdy i materiały auta, przydatna będzie wizyta w Wydziale Komunikacji. Złożysz w nim zdanie o wydaniu dokumentu, a podobnie będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób daje sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie uda Ci się w ostatni rodzaj odzyskać zguby, możesz pośrednio zachować się przed problemami. Z paru lat liczba wyłudzeń na cudze nazwisko regularnie spada. Na ten proceder wpływa większa świadomość Polaków i duża opinia o zgłoszeniu kradzieży i wymaganiu dokumentów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki pomogą Ci uniknąć dużych nieprzyjemności połączonych z kradzieżą pieniędzy z umowy i posługiwaniem się przez człowieka Twoim imieniem. Jeśli przyjmiesz je dokładnie szybko, możesz czuć się cisza i postarać się o wydanie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments