Jakiego psa wybrać przyjaznego dzieciom?

Jakiego psa wybrać przyjaznego dzieciom?

Artykuł miesiąca

Każdy z nas zna powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na to, by zaprosić do swojego domu pupila, który stanie się również towarzyszem jego codziennych przygód i zapewni dodatkową rozrywkę. Warto jednak wiedzieć, że posiadanie psa to także wielka odpowiedzialność. Obecnie bardzo często można zauważyć tendencję, że psi przyjaciele nad wyraz często zapraszani są do domów z małymi dziećmi.

Okazuje się, że nie jest to tylko kwestia tego, że pies może dotrzymać dziecku towarzystwa. Pies z pewnością szybko stanie się najlepszym przyjacielem dziecka jednak spełni on w jego życiu jedną z ważniejszych roli. Przebywanie z pupilem uczy dziecka wspomnianej już wcześniej odpowiedzialności, a także wzbudza empatię. Oczywiście dzięki psu dziecko również szybko i skutecznie nauczy się opieki nad słabszymi i pozna, czym jest prawdziwe przywiązanie i jedność. Niemniej jednak wybierając psy rodzice zwykle nie zwracają uwagi na podstawowe czynniki. Okazuje się, że nie każda psia rasa jest przyjazna dla dziecka. Nie wszystkie psy bowiem mają przyjazną naturę i odnajdują się w towarzystwie najmłodszych. Niektóre z nich mogą po prostu nie mieć również wystarczająco duże chęci i energii, by nadążyć za dzieckiem i towarzyszyć mu podczas każdej przygody i spaceru. Wobec tego wybierając psa, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego charakter. Tak więc jak wybrać pupila przyjaznego dzieciom?

Jak wybrać psa odpowiedniego dla dzieci?

Pupil w domu to prawdziwa radość i szczęście. Nic więc dziwnego, że tak chętnie decydujemy się na to, by sprawić sobie i naszym pociechom przyjaciela niezwykle wiernego i lojalnego przez całe życie. Jednak w przypadku dobrania odpowiedniego psa dla naszch dzieci, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Okazuje się, że specjaliści od zachowania i charakterystyki psów, jednoznacznie wskazują na to, że nie wszystkie rasy tak świetnie odnajdą się w towarzystwie dzieci. Co ciekawe istnieją również psy, które pod żadnym pozorem nie powinny stać się towarzyszami zabaw naszych najmłodszych. Rodzice powinni wiedzieć, że nie rozmiar psa jest również najważniejszy. Dla przykładu niewielkich rozmiarów pomeranian, nigdy nie był polecany najmłodszym, zaś duży i niezwykle opiekuńczy owczarek podhalański już tak. Z tego też powodu, zanim rodzice zdecydują się na to, by w ich domu zawitał czworonożny gość powinni w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z charakterystyką danej rasy. Warto dokładnie przejrzeć cechy każdego czworonoga i sprawdzić, czy rzeczywiście będzie on odpowiedni dla naszych pociech. Dla przykładu malutki i uroczy mops, mimo że jest niezwykle łagodny, nie będzie idealnym towarzyszem dla dzieci, gdyż jest to piesek w typie kanapowca, który niezwykle szybko się męczy i nie przepada za zbytnio dynamicznym otoczeniem. Z drugiej strony zaś pieski w typie york mogą sprawdzić się idealnie. Nie tylko są one niezwykle wesołe i urocze, ale również osiągają niewielki rozmiary. Co więcej piesek ten posiada naturalne włosy, więc jest również odpowiednim wyborem w przypadku, kiedy któryś z naszych domowników jest uczulony na tradycyjną sierść.

Gdzie starać się o pożyczkę na zakup idealnego psa?

O ile nie decydujemy się na to, by przygarnąć do domu pupila ze schroniska, to jednak musimy liczyć się z tym, że zakup rasowego czworonoga zwykle nie należy do najtańszych. Za szczeniaczka yorka nie rzadko trzeba zapłacić nawet ponad 5 tysięcy złotych. Jednak na zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci nigdy nie warto oszczędzać, z tego też powodu wielu rodziców decyduje się na to, by takiego idealnego pupila zaprosić do swojego domu. Okazuje się jednak, że taki wydatek nie musi być zbyt bolesny dla naszego budżetu domowego, gdyż z powodzeniem możemy wziąć kredyt np. na stronie www.kredytomarket.pl i wygodnie spłacać zakup pieska w dogodnych i niezbyt bolesnych ratach. Jest to więc idealny sposób, by skutecznie zmniejszyć wysokość jednorazowej inwestycji w czworonoga.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments