Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to styl tkaniny, który wykazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdy jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dotrzeć do waszych szaf.

Softshell posiada najlepsze zalety hardshsella w postaci oddychającego polaru i obrony przed wiatrem. Z powodzie kurtki tego standardu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak coraz większe oczekiwania użytkowników oraz rozwój technologii przydały się też do stworzenia softshelli z membranami. Można je dzisiaj bez najmniejszego problemu zakupić w sklepach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą różnicą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w możliwości „hard” jest przeważnie prosta i błyszcząca, oraz w możliwości „soft” wiele bardziej dopuszczona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa przedstawia się idealnym lekarstwem dla wszystkich, którzy jeżdżą w administracji i poszukują odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien stanowić brany przez nas tylko, gdy pogoda jest niezwykle niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i poprzez to wspinaczka może wykazać się dużym wyzwaniem dla własnego układu. W jakimkolwiek innym przykładu możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak dokona to dużo lepiej niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest piękniejszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do drugich kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są wygodne, nie blokują ruchów ciała, dlatego również bogata w nich z powodzenie uprawiać ruchy na ciekawym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również mniejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je ściągnąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 minut na dosyć mocnym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeżeli chcecie być nieco łatwego do przechowywania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych celów dodatkowo nie potrzebujecie, gdyby była ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej przydatny.

Kurtki typu softshell są na ogół małe i powinny stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że ciągle będzie mogli służyć wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie pomaga w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i charakter sprawiają, iż są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie pełne kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell uznaje żyć wykonywanie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się idealniejszym wyjściem. Gdy natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada również mnóstwo kieszeni. Kieszenie przydają się do mienia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze i własne potrzebne rzeczy. Nie pragniemy w niniejszym przykładzie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments