Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je nosić?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać? Okres jesienno-zimowy obecne chwila, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W owym etapie dodatkowe zagrożenie dla naszego zdrowia jest smog, z jakim zmaga się wiele polskich miast. Samym z najlepszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Stąd i jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog ma bardzo negatywny pomysł na własne zdrowie, dodaje się do mieszkania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak utrzymywać się przed smogiem?

Najłatwiejszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W sukcesu większości z nas istnieje ostatnie jednak po prostu nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski zbudowane są w taki możliwość, by filtrować powietrze, i równocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również prowadzenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, oraz w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To dziś więc w bieżącym momencie najczęściej chcemy na grypę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te zabierają się drogą kropelkową, dlatego dużo łatwo możemy zarazić się nimi w działalności, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W tych miesiącach usłyszeliśmy też o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale żyje.
Jak utrzymywać się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami jest mało. Najważniejsze jest chronienie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z domowników jest chory ważne jest też regularne oczekiwanie i sprzątanie mieszkania. Warto też stosować maseczki ochronne. W sukcesu zwykłych wirusów najczęściej sięgamy z maseczek chirurgicznych, które mogą istnieć funkcjonalne pod warunkiem, że przeważnie je zmieniamy. W pozostałym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę ponadto w współczesnym faktu da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, leczy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments