Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie przemawiając już nawet o stałym spacerze na nowoczesnym powietrzu… Co więcej, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie właśnie do myślenia o formę fizyczną, lecz też do stanu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym okresem na to, aby wrócić do formy i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, może liczyć inny przebieg. Wiele zależy tutaj również od rodzaju problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto też przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można użyć z niewiele innych zabiegów, bo ich dzieło mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli zatem cały wybór i czy ważna je wyprodukować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że lecz nie ma różnych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do największych zabiegów w współczesnym stopniu określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrealizowania uzyskuje się innego rodzaju kwasy, które, w relacje od typie i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć mniejsze albo większe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie wyłącznie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją wykonać nawet w sukcesu cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda sprawdza się również w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak dodatkowo w terapiach, jakich priorytetem jest światowa poprawa stanu cery. Braki tego gatunku zezwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która polega na wielkim zawarciu w piłkę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ostatecznych wad jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z stronie ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To aktualnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z tematem wysuszonej i zmęczonej skóry w okolicach dłoni, doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są używane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments