Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być zła, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest polskim żyć albo nie być. Jak nie oddać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można popatrzyć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przypominaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz pokazać się z tejże najpiękniejszej właściwości to piękne. Problem w niniejszym, że znacznie często przez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie postępowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz dość skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że zauważyła te niedociągnięcia, natomiast nie umknie zatem jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Prawy i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci toż gwarancji siebie oraz pozwoli opanować stres.

4. Konkretne wiedze.
W własnych opiniach skoncentruj się na szczegółowych wiedzach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z realizowanymi przez niego działaniami, mocami oraz wszelkim nowym, co jest dla Ciebie dobre, a może i zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które i będą iść z faktu nie potrafią Obecni w pozyskaniu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że bardzo łatwo przestać nas słuchać, co niewątpliwie nie przesuwa się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Spoglądanie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej urody jest daleko negatywny. Nasz rozmówca będzie stanowił doświadczenie, że kandydat nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy wybierani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być prawdziwy, że skoro zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu pracodawcy i nic nie idzie na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci patrzenie tych reguł. Oraz co z błędami? Każdy je pisze – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wnioski. Że jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz nic na ostatni fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments