Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak efektywne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają ważne miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy stanowią odpowiednie objawy, jednak potrafiące być rezultatem np. choroby lub nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z trudnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore kiedy oraz też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne znaczenie ma robienie jak najistotniejszej miary testów, zarówno tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dodana jest wyjątkowo informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na drogi wykrycia przeciwciał IgM w momencie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów pokazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na zbytu to specyficzne i najistotniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie były dostęp z chorymi lub nosicielami na duże znaczenia jeśli chodzi o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszystkim świecie, w obecnym dodatkowo w Polsce. Wyniki egzaminów są na końcu szybko dostępne, aby móc wdrożyć postępowanie przechodzące na celu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments