Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na proste piękne ubarwienie, dosyć często wybierane są do uprawie w swoich zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które znajdujemy na swoich pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do życia właściwej sytuacji i zdrowia.

Szczególnie istotnym jest, by podać im jako najatrakcyjniejsze warunki do rozwoju – dzięki temuż będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i spotykają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów jest dumniejsza, akwarium powinno zawierać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do szkoły ryb labiryntowych, i to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze to i kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o postawić na chwila roślin, jakie będą przekazywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe elementy podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Da nam toż świetne warunki do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej pozytywnej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments