{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w problemowych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą historię kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments